synchronizace kalendáře – jak si nastavit odběr

Kalendáře z Členské sekce je možné si synchronizovat se svým osobním kalendářem např. v mobilním telefonu. Jak to provést si vysvětlíme v tomto článku.

Z Členské sekce si můžeš vytáhnout dva typy kalendářů (iCal) a synchronizovat si je s osobním kalendářem na svém mobilu nebo počítači:

  • svůj osobní kalendář v Můj přehled – personalizovaný kalendář, ve kterém máš jednoduše všechny události, kterých se máš účastnit, napříč všemi týmy
  • týmový kalendář – události týkající se daného týmu, na jehož soupisce jsi

U týmových kalendářů jsou dvě možnosti, který kalendář si synchronizovat:

  • pro člena – synchronizují se pouze události, kterých se má člen účastnit
  • pro management a realizační tým – všechny události týmu

Postup

  1. Pod vybraným kalendářem klikni na "Přidat do mého kalendáře (iCal)".
  2. Potom klikni na "Získat odkaz".
  3. Když si odkaz zkopíruješ do svého prohlížeče, soubor s kalendářem se ti stáhne. Můžeš ho pak otevřít v aplikaci svého kalendáře a data z něj se ti jednorázově do tvého kalendáře vloží.
  4. Druhou možností je nastavit si ve svém kalendáři odběr, díky kterému se ti data budou pravidelně aktualizovat. K tomu si stačí odkaz zkopírovat a vložit ho do svého osobního kalendáře. Většinou v kalendářových aplikacích bývá možnost „Nový odběr kalendáře“ nebo "Import kalendáře pomocí URL". Tam jen vložíš získanou URL adresu kalendáře z Členské sekce. Takovýto je postup např. s Google kalendářem, u kterého je nejsnazší to udělat na počítači. Stačí kliknout na "+" u "Jiné kalendáře" a na vybrat "Přihlásit se k odběru z kalendáře":

Na další obrazovce vybrat "Pomocí adresy URL", vložit adresu zkopírovanou z členské sekce a kliknout na "Přidat kalendář".

Po potvrzení odběru/importu máš hotovo a události z Členské sekce se ti budou ve tvém kalendáři zobrazovat a automaticky aktualizovat!