Členská konta

Tato horká novinka přichází do klubové sekce s velkou aktualizací na verzi 2.6. Vytvořili jsme celý nový modul Členská konta, chytře ho provázali s dalšími, a tím jsme do klubové sekce přidali řadu nových skvělých funkcí, které určitě oceníte. Především je díky členským kontům možné pracovat s bonusy, odměnami a účastnickými poplatky! Pojďme si vše představit.

co jsou členská konta

V klubové sekci můžeš definovat různá členská konta s různými parametry. Pro každé konto si určíš, jestli jeho jednotkou budou body, nebo peníze (měna). Na kontě se pak pro každého člena dají evidovat kladné i záporné transakce. Pokud je navíc jednotka konta měna, můžeš ke kontu přiřadit bankovní účet a zapnout možnost tzv. dobíjení konta. Člen si jen nechá vygenerovat platbu, kterou zaplatí, a konto se mu o danou částku dobije. Z něj pak může peníze čerpat např. za placené události, třeba trénink v posilovně. Každý člen samozřejmě může fungovat napříč různými konty.

nové funkcionality

Než se pustíme do podrobnějšího popisu, pojďme si v bodech představit nové funkcionality, které klubová sekce díky členským kontům získala:

 • udělování a evidence odměn členům realizačních týmů
 • bonusy za účast členů na pořadatelských událostech
 • účastnické poplatky členů za účast na docházkových událostech (možnost omezit kapacitu pro vybraný počet prvních přihlášených)
 • affiliate za získání nového člena – odměny členům za doporučení a registraci nového člena
 • dobíjení kreditu na vybraná konta prostřednictvím vygenerované platby – stejný princip párování transakcí z bankovnictví přes API nebo upload výpisu staženého z bankovnictví
 • hromadné vygenerování plateb pro dobití záporných členských kont
 • u odměn i bonusů lze nastavit buď hodinovou sazbou (dle trvání události) nebo za účast na jednotce
  manuální připisování a odepisování transakcí na všech členských kontech

Věříme, že všechny tyto funkcionality v budoucnu poslouží jako základ pro další možnosti a modely využití. Proto se těšíme, až uvidíme, jak budete členská konta využívat v praxi.

odměny realizačnímu týmu

Odměna jednotlivým členům realizačních týmů se nastavuje buď přes modul Soupisky nebo v záložce Týmy v detailu člena v modulu Členové.

Pro vybraný tým nastavíš členovi realizačního týmu typ odměny (za účast / za hodinu), vybereš členské konto, na které se má odměna připisovat, a zadáš sumu. 

To znamená, že např. pro odměny trenérům můžeš vytvořit konto pojmenované "Odměny trenérům" v měně Česká koruna. Jakmile pak trenérům nastavíš odměny pro týmy, které trénují, máš v podstatě hotovo. Jakmile totiž trenér uloží docházku události, vytvoří se základ transakce, kterou v detailu události v Managementu schvaluje vedení. Teprve po schválení odměny se odpovídající částka připíše na členské konto "Odměny trenérům" daného člena. 

Klub má díky takovému členskému kontu přehled o celkové aktuální dlužné částce vůči trenérům. Trenéři naopak přehledně vidí své odměny. Vše je transparentní.

Jak jsme psali výše, odměna může být za účast na jednotce (tréninku) nebo hodinová. Řekněme, že událost trvá 1,5 hodiny. Nastavená suma odměny je 300 Kč. Dle typu odměny bude finální odměna za událost následující:

 • odměna za účast = 300 Kč
 • odměna za hodinu = 300 * 1,5 = 450 Kč

Pokud např. vyplácíte trenérům odměnu měsíčně, na konci měsíce zkontrolujete sumu konta daného trenéra. Danou odměnu mimo EOS vyplatíte a trenérovi zadáte v jeho kontě zápornou transakci, např. s předmětem pohybu / interní poznámkou "vyplaceno", čímž dané konto vynulujete a dále se na něj budou načítat následující odměny.

bonusy za účast na pořádání

Už nějakou dobu v klubové sekci můžeš vytvářet pořadatelské události. S novou funkcionalitou členských kont teď můžeš konečně přehledně udělovat a sledovat bonusy, které členové za pomoc dostanou. 

Při tvorbě pořádací události nejdřív vybereš, jaký typ bonusu chceš členům za pomoc udělit a na které konto. Účastníky přihlášené na událost pak schvaluješ. Po skončení události účastníkům bonus přiřazený k události potvrdíš. Můžeš ho ale před samotným schválením ještě změnit – navýšit ho nebo snížit, případně ho vůbec neudělit.

účastnické poplatky

Každé docházkové události můžeš nastavit účastnický poplatek (např. poplatek za posilovnu, kurz nebo při využití platformy školkou třeba denní stravné). Pokud správce události (trenér nebo učitelka) členovi potvrdí uložením docházky jeho účast, vygeneruje se členovi záporná transakce na nastaveném členském kontě – buď automaticky, nebo ručně v účastnících události v Managementu. 

Na konci určitého období může klub členům vygenerovat platby na dobití hromadně. Případně si členové mohou svá konta kdykoli dobíjet sami, pokud jim to umožníte. Mohou si tak na své konto dobíjet libovolné částky a z konta se jim poplatky postupně za jejich účasti na placených událostech strhávají. 

Tato funkcionalita se skvěle hodí pro různé organizované, placené lekce. Pro tyto docházkové události navíc nově můžete nastavit maximální kapacitu i s kapacitou pro náhradníky. Členové se přes klubovou sekci přihlašují a jakmile se naplní kapacita, další člen už se může přihlásit pouze jako náhradník. Pokud by některý z účastníků svou účast odvolal, otevře se místo pro náhradníka, který se automaticky zapíše jako účastník – systém vše ohlídá za vás.

referral program

V klubové sekci vám můžeme zapnout členské konto pro tzv. referral program – odměnu pro stávající členy za získání člena nového. Každý člen si pak může snadno vygenerovat vlastní odkaz, který pošle potenciálnímu novému členovi, např. svému kamarádovi. Když se přes tento odkaz zaregistruje a stane se z něho nový člen, zvoucímu členovi je na předdefinované členské konto připsána nastavená odměna. Pokud máte o tuto funkcionalitu zájem, dej nám vědět na support@eos.cz.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář