ČSOB Business Connector a automatické stahování výpisů do klubové sekce

V následujícím článku vás seznámíme s nastavením ČSOB Business Connectoru pro automatické (ale klidně i manuální) stahování datových výpisů do klubové sekce.

Pro stahování denních výpisů je nutné správně nastavit Business Connector a stahování datových výpisů v ČSOB CEB elektronickém bankovnictví.

certifikát – kde ho najdu

Než ale začnete nastavovat, budete potřebovat certifikát, který oprávní aplikaci eos club zone ke komunikaci s ČSOB CEB. Vždy platný certifikát si můžete stáhnout přímo ve své klubové sekci v části Management > Nastavení > Bankovní API. Odkaz ke stažení naleznete v dialogu pro přidání ČSOB mezi aktivní bankovní API. Pokud se vám certifikát nepodaří najít nebo stáhnout, napište nám na support@eos.cz a my vám certifikát pošleme.

nastavení datových výpisů

Z ČSOB CEB můžeme stahovat datové výpisy od okamžiku, kdy generování výpisů v CEBu povolíte. Můžete vše tedy nastavit už s předstihem ještě před aktivací API v klubové sekci. Nastavení datových výpisů provedete v menu Účty > Výpisy a avíza > Nastavení.

Na následující obrazovce nastavte Datové výpisy – denní frekvence, formát MC/MT940. Pokud jste dosud nahrávali soubory do klubové sekce ručně, tak jste již toto nastavení měli aktivní. Pokud ještě žádný datový výpis přidaný nemáte, udělejte to odkazem Přidat nastavení datových výpisů.

ČSOB CEB – nastavení Business Connectoru

Když máte náš certifikát, můžete přejít do bankovnictví ČSOB CEB. Nejprve přejděte přes menu Nastavení na obrazovku Business Connector a postupujte podle následujících screenshotů.

Dále v bloku Vaše certifikáty klikněte na tlačítko Přidat.

Vyberte certifikát, který jste si stáhli. Do kolonky Název uveďte označení, které bude sloužit především pro vaši identifikaci certifikátu v budoucnu (např. eos club zone, eos, klubová sekce aj.). Tlačítkem Přidat certifikát uložíte.

Dále zbývá povolit stahování dat u účtů, ze kterých chcete transakční výpisy stahovat. Viz následující screenshot – stahování dat musí být u těchto účtů nastaveno na ANO. Povolit Stahování můžete kliknutím na tři tečky vpravo a akci Upravit.

Na obrazovce Nastavení propojení stačí mít pouze v části Stahování dat zaškrtnutou hodnotu Výpisy.

Nyní máte v ČSOB CEB elektronickém bankovnictví vše nastaveno a můžete přejít k nastavení ve vaší klubové sekci.

jak nastavím stahování výpisů v klubové platformě

V klubové platformě eos se přepněte do části Management a v levém menu s moduly vyberte Nastavení. Na kartě Platby zvolte Bankovní API. Pokud již máte účet pro ČSOB přidaný (nastavení Bankovní účty a pokladny), tak vám tu bude mezi dostupnými API nabízena Československá obchodní banka, a.s. Klikněte na tuto položku, otevře se vám následující dialog.

Název můžete zadat volitelně jiný, pokud potřebujete. Jde to nastavit i později. Číslo smlouvy naleznete v bankovnictví CEB buď hned po přihlášení v horní liště dle screenshotu níže, nebo v menu Nastavení > Správa služby > Uživatelé a účty, kde je číslo smlouvy součástí nadpisu této stránky.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář