FIS – florbalový informační systém

Klubovou platformu eos je možné propojit s florbalovým informačním systémem FIS Českého florbalu, ze kterého se pak do platformy automaticky stahují např. zápasy pro jednotlivé týmy. V tomto článku si ukážeme několik jednoduchých kroků, které je pro to potřeba udělat.

1. Žádost o data

Pro přístup k datům z florbalového informačního systému FIS je nejprve nutné si udělat objednávku na jednom z těchto dvou míst:

Jakmile budeš mít data předplacena, získáš tzv. Klubový identifikátor, který použiješ pro provázání s eos.

2. Připojení klubu do klubové platformy

Otevři si modul Český florbal FIS a přes menu "Další" vyber "Připojené kluby". Pomocí tlačítka "+" otevři dialog Připojit nový klub, do kterého zadej klubový identifikátor. Do jedné platformy eos je možné připojit i víc klubů.

Pokud vše proběhne v pořádku, řádek s nově připojeným klubem se rovnou propíše do tabulky a ty se můžeš vrátit na předchozí obrazovku, kde je třeba udělat další krok.

3. Připojení nové sezony z FIS

Jakmile budou data ve FIS na novou sezonu dostupná, budeš si je moct pro svůj klub do platformy napojit. To provedeš na úvodní obrazovce modulu Český florbal FIS kliknutím na tlačítko "+". Pokud máš přidaných více klubů, vybereš si klub a následně sezonu ve FIS, kterou chceš připojovat.

4. Provázaní FIS družstev a týmů v platformě eos

Ve sloupci FIS DATA se proklikni přes záznam s názvem vašeho klubu, který se na místě vytvořil. Najdeš tam seznam vašich FIS družstev a po kliknutí na "nastavit" ve sloupci VAZBA NA TÝMY si vyber, které týmy z klubové platformy na dané FIS družstvo navážeš. Také si tady nastav, jak často chceš, aby se ti data z FISu automaticky s eos synchronizovala a s jakým typem události se mají stažené zápasy z FISu v platformě vytvořit.

Jedno FIS družstvo je navíc možné navázat na více týmů v eos! A naopak si taky můžeš více FIS družstev provázat jen s jedním týmem.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář