FIS – florbalový informační systém

Klubovou platformu eos club zone je možné provázat s florbalovým informačním systémem FIS Českého florbalu, ze kterého se pak do platformy dají např. stahovat zápasy pro jednotlivé týmy. V tomto článku si ukážeme několik jednoduchých kroků, které je pro to potřeba udělat.

Základem provázání je XML soubor s daty jednotlivých družstev, který si stáhneš z FISu. Ten je vždycky před začátkem soutěžní sezóny potřeba nahrát do klubové platformy (potažmo do administrace webu, pokud data chcete využívat i na webu). Pak už jen stačí provázat FIS družstva s týmy, které máte vytvořené v platformě.

jak získám přístup k datům z FISu

Pro přístup k datům z FISu je potřeba mít zakoupenou službu weby-klubum.cz. Pokud ji ještě objednanou nemáte, je to první krok, který musíte udělat. Na zmíněném webu sjeď na nabízené služby a vyber "Pouze online data". Následně v objednávkovém procesu vyber "Pouze online data. Do našich stránek si je přidáme sami." a jako možnost "Vyberte, jaký systém na stránkách využíváte" zvol "Jiný".

Jakmile platbu za službu uhradíte, ve FISu se vám objeví nová volba "Žádost o on-line data".

kde stáhnu XML s daty

Po přihlášení do FISu vašeho oddílu dole mezi tlačítky uvidíš "Žádost o online data". Na následující obrazovce pak už jen klikneš na tlačítko "XML výstup – skripty" a XML soubor se ti stáhne.

mám stažený XML – co s ním dál

Teď už jen stačí XML soubor do klubové platformy eos nahrát. Přejdi do Managementu, kde najdeš modul Český florbal FIS. Klikni na tlačítko "+" a soubor nahraj.

jak provážu FIS družstva s týmy v eos

Po nahrání souboru se ve sloupci FIS DATA proklikni přes záznam s názvem vašeho klubu, který se ti tam vytvořil. Najdeš tam seznam vašich FIS družstev a po kliknutí na "nastavit" ve sloupci VAZBA NA TÝMY si můžeš vybrat, které týmy z klubové platformy na dané FIS družstvo navážeš. Také si tady nastav, jak často chceš, aby se ti data z FISu automaticky s eos synchronizovala a s jakým typem události se mají stažené zápasy z FISu v klubové platformě vytvořit.

Jedno FIS družstvo je navíc možné navázat na více týmů v eos! A naopak si taky můžeš více FIS družstev provázat jen s jedním týmem.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář