notifikace v mobilní appce – Android

Zaznamenal někdo z vašich členů v mobilní aplikaci problémy s notifikacemi? Na systému Android se někdy může stát, že nové notifikace přestanou chodit. Záležitost intenzivně řešíme, nicméně problém často vyplývá přímo z nastavení telefonu. Tady se dozvíte pár tipů, jak si mobil nastavit, aby notifikace bezproblémově chodily. Do aplikace jsme taky přidali nástroj pro test notifikací.

Nepotřebuješ podrobný návod? Přejdi rovnou na shrnutí řešení.

V první řadě je užitečné využít Test notifikací – nový nástroj, který jsme do aplikace přidali. V appce ho najdeš pod položkou Profil a můžeš si přes něj nechat zaslat testovací notifikaci. Zjistíš tak, jestli na tvůj telefon při zapnuté aplikaci chodí notifikace správně. 

Pokud používáš telefon s operačním systémem Android (prakticky jakýkoli jiný telefon než Apple iPhone) a aplikace eos club zone ti někdy neposílá notifikace, zkus prosím změnit nastavení popsané níže. Na každém telefonu nebo verzi Androidu se názvy jednotlivých nastavení mohou trochu lišit, ale obecně se vždy jedná o různé spořiče baterií nebo optimalizátory výkonu, které to však s péčí přeženou a aplikaci eos “brzdí”. Neber tedy názvy položek nastavení úplně doslova a hledej alespoň něco podobného.

jak se dostat do nastavení

Cest je více a v každém telefonu může být jiná :

 • otevři Nastavení telefonu > vyber Aplikace > zvol aplikaci eos club zone
 • otevři Nastavení telefonu > vyber Baterie (popř. Baterie a výkon nebo něco podobného) > zvol aplikaci eos club zone
 • ťukni a podrž prst na aplikaci eos club zone na ploše > vyber Nastavení aplikace (nebo O aplikaci apod.) > popř. ještě Baterie a výkon

co je potřeba změnit

 1. vypnout spořič baterie a omezení aplikace na pozadí

  V různých telefonech se může jmenovat např. i Optimalizace výdrže baterie nebo Adaptivní režim baterie apod. Jednoduše je třeba nastavit, aby na aplikaci eos club zone neměl vliv žádný spořič baterie a aby kdykoli mohla běžet na pozadí.

 2. zapnout funkci Autostart

  Může se jmenovat i Automatické spuštění nebo Zapnout při spuštění. To zabrání telefonu, aby aplikaci eos ukončoval, kdy se mu zachce, a umožní ji, aby se spouštěla hned po zapnutí nebo restartu telefonu a zůstala aktivní.


 3. udělit výjimku v aplikaci třetí strany

  Tento krok je nutný, jen pokud máte v telefonu nainstalovaný nějaký čistič nebo další spořič (např. Clean Master, Security Master nebo některé další). Potom je třeba aplikaci eos club zone udělit výjimku nebo ji nastavit jako chráněnou aplikaci. Tyto nástroje totiž mohou notifikace některých aplikacích také blokovat.

shrnutí

 • provést v appce eos club zone test pomocí nástroje Test notifikací
 • mít v telefonu pro aplikaci zapnuté notifikace
 • vypnout spořič baterie a omezení aplikace na pozadí (může se jmenovat i Optimalizace výdrže baterie nebo Adaptivní režim baterie apod.)
 • zapnout funkci Autostart (může se jmenovat i Automatické spuštění nebo Zapnout při spuštění)
 • udělit aplikaci eos výjimku v dalších čističích nebo spořičích, pokud máte nějaké nainstalované

V případě že by problémy s notifikacemi přetrvávaly, obrať se prosím na správce vaší klubové sekce a sděl mu svou konkrétní situaci, značku a model telefonu. My se potom ve spolupráci se správcem pokusíme poradit.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář