workflow událostí – převod a kopírování

V tomto článku si podrobněji popíšeme práci s událostmi a jak může fungovat celé jejich workflow. Obecné události je díky nové funkci možné převádět na jakýkoli jiný druh události. Z obecné události tak teď třeba v mžiku uděláš nominaci. Další novou možností je chytré kopírování událostí.

Doteď bylo fungování událostí víceméně přímočaré – pro jednotlivé týmy se tvoří události jednoho ze čtyř druhů – obecná (s docházkou nebo bez), e-přihláška, nominace nebo pořádání a všechny fungují nezávisle na sobě. Pokud máš tedy kalendář naplněný zápasovými událostmi na celý rok dopředu (třeba staženými z externí databáze, což jsou z principu obecné události bez docházky), bylo potom ve vhodnou chvíli potřeba vytvořit nominaci ke každé události, a sice jako zcela novou událost. 

převedení události na jiný druh

Od verze 2.8.3 je tady však velmi užitečná novinka. Aby se v těchto případech totiž v kalendáři neobjevovaly dvě události na stejnou akci (obecná událost a k tomu nominace), je možné obecnou událost převést na nominaci, potažmo jakýkoli jiný druh události.


Nabízí se tedy nové workflow zakládání událostí, které se konají až za delší dobu, typicky zápasy v průběhu sezony:

  1. založení obecné události, která se zobrazuje v kalendáři vybraných týmů
  2. o události členové vyjadřují zájem (nově změna terminologie – neúčastní se, ale vybírají z možností mám zájem / nemám zájem)
  3. převedení obecné události, u které už víš, kdo o ni má zájem, na nominaci (nebo jiný druh události)
  4. členy, kteří vyjádřili zájem, máš při převodu možnost rovnou zahrnout do nominace nebo jako účastníky e-přihlášky nebo pořádání
  5. převedenou událost můžeš nechat aktivovat, nebo ji ponechat neaktivní, donastavit si ji a aktivovat ji až ve vhodný okamžik

Sami trenéři (resp. kdokoli s přístupem pro zápis do Událostí v Managementu) si tedy takto nominace mohou řídit sami. Obecnou událost, která je v kalendáři vytvořená třeba půl roku dopředu, si týden před zápasem převede na neaktivní nominaci. Následně si nominuje libovolné členy a nominaci si aktivuje, jakmile bude chtít. Nominovaným přijde notifikace, na základě které můžou začít svou nominaci potvrzovat nebo zamítat.

Obdobným způsobem lze pracovat s převedením obecné události na e-přihlášku nebo pořádání.

chytré kopírování události

Další alternativou pro efektivní práci s událostmi, která se může kdykoli hodit, je vytvoření kopie události. Tuto možnost máš jak z Managementu, tak zase přímo z události z Členské sekce. Funkce kopírování chytře předvyplní formulář tvorby nové události a navíc si pro nově nakopírovanou událost můžeš změnit i její druh. Pokud se tedy chystá zápas a ty potřebuješ vytvořit událost, přes kterou seženeš pomocníky na pomoc s jejím pořádání, můžeš jednoduše nakopírovat obecnou událost nebo nominaci zápasu. Vybereš druh události Pořádání a informace o události se ti předvyplní. Ty pak jen novou událost vytvoříš.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář