Události – převod a kopírování

V tomto článku si podrobněji popíšeme práci s událostmi a jak může fungovat celé jejich workflow. Obecné události bez docházky je v EOS možné převádět na jakýkoli jiný druh události. Z obecné události tak teď třeba v mžiku uděláš nominaci. Další užitečnou možností je také chytré kopírování událostí.

Pomocí obecných událostí (bez sledování docházky) si v EOS můžeš vytvořit harmonogram zápasů/závodů atp. na celou sezonu dopředu. Členové se pak mohou vyjadřovat, zdali mají o událost (termín) zájem. Jakmile se termín události přiblíží, přijde čas na nominaci konkrétních členů.  Aby ji nebylo nutné tvořit jako novou, samostatnou událost, je možné převést původní obecnou událost právě na nominaci.

Převedení události na jiný druh

Obecně lze obecné nedocházkové události převádět na všechny další druhy událostí – krom nominace také na e-přihlášky nebo pořádání.


Nabízí se tedy nové workflow zakládání událostí, které se konají až za delší dobu, typicky zápasy v průběhu sezony:

  1. založení obecné události (bez sledování docházky), která se zobrazuje v kalendáři vybraných týmů
  2. o události členové vyjadřují zájem (nově změna terminologie – neúčastní se, ale vybírají z možností mám zájem / nemám zájem)
  3. převedení obecné události, u které už víš, kdo o ni má zájem, na nominaci (nebo jiný druh události)
  4. členy, kteří vyjádřili zájem, máš při převodu možnost rovnou zahrnout do nominace nebo jako účastníky e-přihlášky nebo pořádání
  5. převedenou událost můžeš nechat aktivovat, nebo ji ponechat neaktivní, donastavit si ji a aktivovat ji až ve vhodný okamžik

Sami trenéři (resp. kdokoli s přístupem pro zápis do Událostí v Managementu) si tedy takto nominace mohou řídit sami. Obecnou událost, která je v kalendáři vytvořená třeba půl roku dopředu, si týden před zápasem převede na neaktivní nominaci. Následně si nominuje libovolné členy a nominaci si aktivuje, jakmile bude chtít. Nominovaným přijde notifikace, na základě které můžou začít svou nominaci potvrzovat nebo zamítat.

Obdobným způsobem lze pracovat s převedením obecné události na e-přihlášku nebo pořádání.

Chytré kopírování události

Další alternativou pro efektivní práci s událostmi, která se může kdykoli hodit, je vytvoření kopie události. Tuto možnost máš jak z Managementu, tak zase přímo z události z Členské sekce. Funkce kopírování chytře předvyplní formulář tvorby nové události a navíc si pro nově nakopírovanou událost můžeš změnit i její druh. Pokud se tedy chystá zápas a ty potřebuješ vytvořit událost, přes kterou seženeš pomocníky na pomoc s jejím pořádání, můžeš jednoduše nakopírovat obecnou událost nebo nominaci zápasu. Vybereš druh události Pořádání a informace o události se ti předvyplní. Ty pak jen novou událost vytvoříš.

Nebuď bafuňář. Udělej si to jednoduché!

Děláte to všechno ručně a je to pořád dokola? Máte z toho nonstop bolehlav? Je 21. století a doba nabízí moderní řešení, jak si ušetřit kupu zbytečné práce.

Nechci být bafuňář